Orientální parfémy / Proč orientální parfémy?

Proč orientální parfémy?

Orientální parfumerie má zcela jiné kořeny a tradice než evropská. Její podobu určují specifické ingredience, způsoby, jakými jsou míchány, i klima, v němž lidé tyto vůně nosí. Arabský parfém představuje úplně jiný zážitek. Přenese vás za hranice našeho světa, do říše vzácných dřev, orientálního koření, sametových květin a vonných pryskyřic z exotických stromů.


Arabští parfuméři a zákazníci mají v oblibě složky, které známe i z evropských parfémů, avšak v jiné podobě. V Orientu milují růži, a to růži sytou, sametovou, k níž přivoníte a vybaví se vám tisíce okvětních plátků v té nejkrásnější rudé barvě. Růži spolehlivě najdete v mnoha orientálních parfémech, ať už jako hlavní složku, nebo jako doplněk ostatních tónů. Santalové dřevo, jedno z těch, kterým u nás často souhrnně říkáme „orientální dřeva“, najdete v základu snad každé arabské vůně. Nejen že krásně voní, ale dokáže také podepřít neboli zafixovat ostatní složky, aby parfém vydržel co nejdéle. Oud je zvláštní esence, která se získává z dřeva stromu orličníku, napadeného specifickou plísní. Má silnou, těžkou vůni, jenž je v současné době velmi oblíbená i v evropských parfémech. Myrha a kadidlo jsou pryskyřice ze stromů, jež rostou v horkém podnebí Afriky a Středního východu. Skořice, vanilka, kardamom, jasmín, i to jsou aromata, která se často ocitají v rukou arabských parfumérů.


Máte-li vyzkoušené snad všechny vůně z našich parfumerií a stále hledáte něco nového, výjimečného a originálního, co by vás uchvátilo, nechte se pozvat do království pravých orientálních vůní. A nebojte se, máme tu ledacos i pro ty z vás, kteří dávají přednost svěžím tónům a květinám!

Košík

Položky 0 Ks
Cena 0 Kč
Objednat

Hledání

Zprávy pro vás

Aktuality

Informace, zajímavosti, novinky...
více zde

Parfémový slovníček

složky, ingredience, ...
více zde